تبلیغات
چاه کور روستای سرای دلیران و شهیدان (روستایی با بهاری دل انگیز) - کماکان یارانه به تمام متقاضیان پرداخت می‌شود
به دلیل ایجاد نگرانی در جامعه، در حال حاضر حذف افراد غیرنیازمند در دستور کار نیست. با وجود آنکه دولت در زمان ثبت‌نام، اعلام کرده بود با راستی‌آزمایی اطلاعات خانوار، تنها به افراد ...

روز گذشته محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت بر عدم حذف غیرمستحق‌ها از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه سخن گفت و تاکید کرد به دلیل ایجاد نگرانی در جامعه، در حال حاضر حذف افراد غیرنیازمند در دستور کار نیست.

با وجود آنکه دولت در زمان ثبت‌نام، اعلام کرده بود با راستی‌آزمایی اطلاعات خانوار، تنها به افراد نیازمند یارانه پرداخت خواهد شد و از تاریخ و ضرب‌الاجل، سرکشی به حساب‌های افراد، عدم پرداخت تسهیلات با مبالغ بالا به دریافت‌کنندگان یارانه و جریمه افراد غیرنیازمند بارها صحبت به میان آورده بود اما گویا این اخبار به‌عنوان ابزاری برای منصرف کردن افراد از ثبت‌نام اعلام شده است.  به نظر می‌رسد دولت به دلیل ترس از خدشه واردشدن به محبوبیتش از این اقدام که البته قانون برای انجامش زمان تعیین نکرده ولی به‌عنوان یک وظیفه برعهده دولت است؛ خودداری می‌کند.

با این حال سخنگوی دولت اظهار می‌کند که دولت شناسایی افراد نیازمند را آغاز کرده است.  نوبخت در حاشیه جلسه دولت درخصوص ضرب‌الاجل قانون برای حذف افراد غیرنیازمند تا تیر ماه به فارس گفت: در تبصره 21 قانون هیچ زمانی در این رابطه تعیین نشده و بند «و» این تبصره تصریح دارد یارانه نقدی باید به خانواده‌های متقاضی نیازمند که این مساله را اعلام کرده و ثبت‌نام کرده‌اند پرداخت شود.  وی با اشاره به بررسی‌های دولت در زمینه مشخص‌کردن متقاضیان واقعی دریافت یارانه با توسل به پایگاه‌های اطلاعاتی تصریح کرد: ما این بررسی را شروع کردیم ولی این مساله را مقتضی نمی‌دانیم که هر روز این موارد را اعلام کنیم چون به محض اعلام، افراد نیازمند دچار نگرانی می‌شوند.
طبقه بندی: اخبارایران،اطلاعات عمومی،آموزشی،مفید، 

تاریخ : پنجشنبه 12 تیر 1393 | 11:57 ب.ظ | نویسنده : بچه های چاه کور | نظرات

  • قیمت دلار | تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ