تبلیغات
چاه کور روستای سرای دلیران و شهیدان (روستایی با بهاری دل انگیز) - معرفی نسل های دیروز و نسل های امروز با ویژگی شخصیتی

بی تعارف، نسلی که در دهه ۶۰ شیرخشک و پستانک مشکل اصلی اش بود و در دهه ۷۰ و ۸۰ کنکور را به غولی بی شاخ و دم و اشکم تبدیل کرده بود،حالا در دهه ۹۰ مسایل اساسی تری را در پیش روی خود خواهد داشت.مسایلی که دیگر نه خودش به سادگی و تک بعدی مسایل پیشین است و نه با یک برنامه ریزی ساده و یا گذر ایام قابل حل است.دهه نود برای این لقمه گلوگیر در هرم جمعیتی ما دهه مسایل و دغدغه های اجتماعی است.


دوره، دوره نسل چهارم است.نسل سومی که خود را سوخته و بربادرفته می دانست حالا در میانه گذر از روزگار اولیه جوانی است.اگر نسل چهارمی امروز که زاده دهه ۷۰ شمسی است، این روزها گاهی در اعتیاد مدرن و گاهی در روابط عمیقانه با جنس مخالف و زمانی در گوشی های به روز و تکنولوژی های جدید ارتباطی و دیگر وقتی توی موسیقی پاپ و رپ غوطه ور است، نسل ماقبل آنها در حال برون رفت از خانواده اولیه است و دغدغه های یک زندگی لوکس با مبلمان جدید، ماشین های خارجی و یا مهاجرت دارد و به دنبال چشیدن ذائقه های جدیدتر است.


نسل چهارمی ها کمی بی خیال ترند، دیگر آرمانگرا نیستند و سرشان هم اصلا بوی قورمه سبزی نمی دهند. نسل سومی ها اما، هم باخیال تر بودند و هم آرمانگراتر. با این حال الان هر دوشان به شدت درگیر مسایلی هستند که ریشه هایی بسیار عمیق تر از مشکلات گذشته شان دارد.نسل چهارمی ها هنوز در دل خانواده با والدین شان زندگی می کنند ولی نسل ماقبل الان در موقعیتی قرار گرفته که باید خود را از لاک خانواده پدری اش بیرون بکشد. بنابراین آنها یا در شرف ازدواج اند که این خودش دغدغه های بسیاری را به آنها اضافه می کند، یا ازدواج کرده اند و درگیر مسایل زندگی خانوادگی اند و یا همچنان مجرد مانده و زیر نگاه شکاک جامعه روزگار می گذرانند. این مقدمه مطول را گفتم تا بگویم که چرا امروز طلاق، خیانت و یا رفتارهای پرخطر جنسی در سایه یک زندگی مجردی گریبان جامعه را گرفته.


طبقه بندی: مشکلات فرهنگی،معظلات اجتماعی، 

تاریخ : جمعه 13 تیر 1393 | 11:00 ق.ظ | نویسنده : بچه های چاه کور | نظرات

  • قیمت دلار | تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ