تبلیغات
چاه کور روستای سرای دلیران و شهیدان (روستایی با بهاری دل انگیز) - تعامل مجلس و بازار بورس می تواند از آثار مخرب نقدینگی سرگردان جلوگیری کند


عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با تاکید بر نیاز به قوانین پایدار در بازار سرمایه گفت: تغییر مبنای محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی از ارز مبادله ای به ارز آزاد تصمیم موثری بوده که به ارتقاء وضعیت بازار سرمایه منتهی می شود.
محمد رضا پور ابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره تغییر نرخ ارزی محصولات پتروشیمی در بورس کالا گفت: تغییر مبنای محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در بازار بورس از ارز مبادله ای به ارز آزاد تصمیم موثری بوده که به ارتقاء وضعیت بازارسرمایه منتهی می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرگونه آزاد سازی و منطقی کردن قیمت کالاها تاثیر مطلوبی بر کارکرد بازار سرمایه دارد البته این مسئله به معنی گران کردن کالا ها نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: اگر بهای تمام شده محصولی بالا رفت باید اجازه داد که قیمت آن کالا نیز بصورت منطقی تغییر کند.

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: استفاده از روش های مالی برای ارتقاء بازار سرمایه یکی از ضرورت های اقتصادی کشور است که مانع از رشد موضوع دلالی کاذب در اقتصاد می شود.

وی گفت: یکی از اولویت های اقتصادی کشور این است که تصمیماتی که در حوزه بازار سرمایه اتخاذ می شود بلند مدت و پایدار باشد بنابراین نباید در بودجه سالانه درباره فعالیت های بازار بورس تصمیم گیری کرد.

پور ابراهیمی داورانی درباره جلسات مشترک سازمان بورس با مجلس گفت: در این جلسات مشترک که صالح آبادی رئیس سازمان بورس نیز حضور داشته است تلاش شده از ظرفیت های مجلس برای بازگشت رونق به بازار بورس استفاه شود و بیشتر بحث ها کارشناسی بوده است.

وی گفت: تعاملات مجلس و بازار بورس می تواند از ورود نقدینگی ها به بازارهای دلالی مسکن و ارز جلوگیری کند بنابراین ادامه این نشست ها مطلوب خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآورشد: اگر مبنای قیمت ها در بازار بورس بر اساس تصمیمات خارج از عرضه و تقاضا باشد می توان عنوان کرد چنین بازاری در اقتصاد کارایی مطلوبی نخواهد داشت.
طبقه بندی: بورس، 

تاریخ : شنبه 28 تیر 1393 | 09:45 ق.ظ | نویسنده : نویسنده کمکی | نظرات

  • قیمت دلار | تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ