تبلیغات
چاه کور روستای سرای دلیران و شهیدان (روستایی با بهاری دل انگیز) - خطر استفاده از دستگاههای آب شیرین کن خانگی در درازمدت
استفاده از دستگاههای آب شیرین کن خانگی در درازمدت موجب ایجاد بیماری میشود

قم : رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر ضرورت جمع آوری دستگاههای آب شیرین کن خانگی در قم گفت: استفاده از این دستگاهها در درازمدت موجب ایجاد بیماری برای مصرف کنندگان میشود. شمس الدین حجازی با بیان اینکه دسترسی به آب شیرین و بهداشتی از آرزوهای دیرینه مردم قم بود، افزود: با همت دولت و مسئولان این آرزو محقق شد و هم اکنون آب گوارا و بهداشتی در شبکه آبرسانی قم توزیع می شود و این موجب ارتقا سلامت در استان می شود.

وی با تاکید بر اینکه آب قم در حال حاضر با شاخصهای ملی و سازمان بهداشت جهانی مطابقت دارد، گفت: میزان EC یا هدایت الکتریکی آب شرب قم 800 میکروزیمنس است.

کیفیت آب قم قابل رقابت با دیگر شهرهای کشور است

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان کیفیت آب شرب فعلی قم را قابل رقابت با آب شرب سایر شهرهای کشور اعلام کرد و افزود: هم اکنون میزان EC یا هدایت الکتریکی آب در شهر اصفهان 1100 و کهک 1400 میکروزیمنس است که این موضوع کیفیت مطلوب آب قم را نشان می دهد.

حجازی با بیان اینکه میزان سختی آب قم نیز در حال حاضر 220 میلی گرم بر لیتر است، گفت: این سختی آب نیز مربوط به املاح موثر در آب نظیر کلسیم است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت جمع آوری دستگاه های آب شیرین کن خانگی به دلیل از بین بردن املاح موثر در آب افزود: استفاده از این دستگاه ها در دراز مدت موجب ایجاد بیماری برای مصرف کنندگان می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه آب تصفیه شده دستگاه های آب شیرین کن در دمای جوش موجب جذب املاح مضر ظروف می شود، تصریح کرد: آب خروجی از این دستگاه ها به دلیل آنکه فاقد کلر و مواد ضدعفونی کننده است موجب افزایش بروز عفونت، انواع قارچ ها و میکروب در بدن می شود.

جلوگیری از ابتلا به بیماری های ریوی از مزایای آب شیرین و بهداشتی قم

حجازی افزایش بهره وری اقتصادی و جلوگیری از ابتلا به عوارض پوستی و بیماری های ریوی را از دیگر مزایای آب شیرین و بهداشتی قم برشمرد و گفت: تا پیش از این ذرات نمک موجود در کولرهای آبی با پخش شدن در فضا موجب تحریک ریه های افراد می شد.

آب قم روزانه 10 بار نمونه برداری میکروبی می شود

وی با بیان اینکه روزانه حدود 10 بار نمونه برداری میکروبی، بین 40 تا 50 مورد کلرسنجی و نمونه برداری شیمیایی از آب آشامیدنی قم انجام می شود افزود: آزمایش های مکرر کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم بیانگر افزایش کیفیت و بهداشتی بودن آب لوله کشی شهر قم است.


طبقه بندی: سلامتی، 
برچسب ها: خطر استفاده از دستگاههای آب شیرین کن خانگی در درازمدت،  

تاریخ : پنجشنبه 9 مرداد 1393 | 05:14 ب.ظ | نویسنده : نویسنده کمکی | نظرات

  • قیمت دلار | تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ